Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, вул. Заболотного, 154, м. Київ, 03143, Україна - каталог підприємств України Yellow.com.ua
'yellow.com.ua - каталог предприятий Украины


Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України

Адреса:вул. Заболотного, 154, м. Київ, 03143, Україна
Телефон:+38(044) 526-11-79
Факс:+38(044) 5262389
Вебсайт:http://www.imv.kiev.ua


Директор - Підгорський Валентин Степанович

Інститут мікробіології і вірусології ім.Д.К.Заболотного Національної Академії наук України (ІMB HАH України) — провідний науковий ценр досліджень в галузі систематики, фізіології, біохімії мікроорганізмів, біотехнології, екології і загальної вірусології.
ІMB НАН України був організований 31 травня 1928 року всесвітньо відомим вченим академіком Д.К.Заболотним, який тоді був президентом Всеукраїнської Академії наук.
Сьогодні інститут працює за двома основними напрямками: вивчення фундаментальних основ біологічної активності мікроорганізмів і вірусів з метою її регулювання та вичення екології, систематики мікроорганізмів і вірусів та виявлення видів і штамів для розробки біотехнологічних процесів. Традиційно фундаментальні дослідження вчених інституту стають основою для створення новітних біотехнологій і цілого ряду технологічних процесів промисловості, сільского господарства, охорони здоров"я та захисту наколишнього середовища.
В інституті розроблені та знайшли широке впровадження такі медичні препарати як біоспорин, субалін, батумін, новоіманін, сальвін, мікроцід, бета-каротин, інтерферонів; препарати для сільского господарства - літосил, азотобактерин, азогран, ендоспорин, фітоспорнн, бовілакт, лактин, лактосан та багато інших. На основі селекціонованих в інституті мікроорганізмів створені препарати, для очистки довкілля, закваски для виробництва кисломолочних продуктів (геролакту, лактогеровіту, напою Київського, напою Буковинського і таке інше). Вченими ІMB розроблено метод точної і оперативної оцінки біокорозійної активності грунтів.
В ІMB НАН України створена одна з найбільших у світі Національна колекція мікроорганізмів. На цей час в колекції зберігається понад 20000 штамів мікроорганізмів, які використовуються для молекулярно-біологічних досліджень та біотехнології. На базі інституту функціонує депозітарій мікроорганізмів.
З 1934 року інститут видає "Мікробіологічний журнал".
Код компании: 9229