Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (Айрекс), вул. Грушевського, 4, к. 301, м. Київ, 02001, Україна - каталог підприємств України Yellow.com.ua
'yellow.com.ua - каталог предприятий Украины


Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (Айрекс)

Адреса:вул. Грушевського, 4, к. 301, м. Київ, 02001, Україна
Телефон:+38(044) 278-86-37, 279-34-79
Факс:
Вебсайт:


Директор - Роберт Рено

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (АЙРЕКС) - приватна, неприбуткова організація, діяльність якої спрямована на сприяння взаєморозумінню та міжнародну співпрацю між Сполученими Штатами Америки та країнами Центральної та Східної Європи, Євразії та Північно-Східної Азії.

У співпраці з партнерами в громадському, приватному та академічному секторах АЙРЕКС спонсорує освітні обміни, професійні тренінги та програми інституційного розвитку, а також міжнародні семінари для досягнення трьох взаємопов”язаних цілей:

- Сприяти науковому співробітництву, зміцнювати університетське лідерство та удосконалювати політичний аналіз і розвиток у Сполучених Штатах;

- Допомагати партнерським країнам в успішному розвитку їхніх інтелектуальних, соціальних, економічних та політичних зв'язків шляхом покращення дослідницьких можливостей, розширення доступу до інформаційних ресурсів, підтримки професійних асоціацій та громадських інституцій, розвиток корпоративних та комунікативних навичок;

- Розвивати партнерські зв'язки між університетами, політиками, професійними та громадськими асоціаціями і корпораціями Сполучених Штатів та інших країн.

Від 1958 року, коли діяв попередник IREX Міжуніверситетський Комітет з надання подорожніх грантів, а потім і за участі заснованого 1968 року Айрексу було забезпечено дослідницькими грантами та супроводжувальною підтримкою понад 6 400 американських спеціалістів, що змогли стажуватися в регіонах колишнього Радянського Союзу. Крім того, АЙРЕКС допоміг 26 000 іноземним лідерам з академічних інституцій, професійних асоціацій, державним службовцям, бізнесменам та працівникам засобів масової інформації зустрітися та встановити співробітництво з колегами із Сполучених Штатів. Багато випускників АЙРЕКС, як із Сполучених Штатів, так і з інших країн, зараз головують у регіональних управліннях, міністерствах, працюють дипломатами, суддями, законодавцями, політичними аналітиками, журналістами, є відомими особами в академічних та недержавних секторах, у комерційному світі.

Головний офіс АЙРЕКС знаходиться у Вашингтоні і має 18 місцевих офісів.
В Україні АЙРЕКС адмініструє програми з 1992 року.

Загальний огляд програм
шляхом реалізації комплексу програм, АЙРЕКС:
- сприяє проведенню наукових досліджень для американських та інших іноземних спеціалістів і аналітиків;
- організовує та підтримує практичні міжнародні конференції та семінари;
- розробляє та впроваджує програми стажування для неамериканських лідерів, науковців, професіоналів;
- підтримує міжнародні наради з сучасних проблем за участю політиків, підприємців та представників засобів масової інформації;
- підтримує та розвиває міжнародне співробітництво в галузі бібліотечної та архівної справи; і
- сприяє встановленню міжнародних контактів між науковцями та спеціалістами за допомогою мережі Інтернет.

Програми АЙРЕКС в Україні:
- Програма Інформаційного агентства США: „Сучасні проблеми“— забезпечує можливості для громадян Нових Незалежних Держав проводити дослідження в університетах Сполучених Штатів Америки з метою активної ролі у зміцненні демократії, ровитку вільноринкових відносин та громадянського суспільства у їхніх країнах. У програму входять п'ять галузей досліджень: поступовий зріст і розвиток економіки Нових Незалежних Держав; демократизація, права людини і верховенство права; політичні, військові, громадські проблеми та проблеми безпеки; зміцнення громадянського суспільства; Інтернет, революція у сфері зв'язку та проблеми інтелектуальної власності.
- Програма „Професійні засоби масової інформації“, відома як „ПроМедіа“ - фінансується Агентством США з міжнародного розвитку і співпрацює з незалежними газетами з метою підвищення їхньої якості та фінансової життєздатності. Високоякісні та незалежні газети сприятимуть поліпшенню поінформованості громадян і нададуть їм змогу приймати більш виважені рішення щодо свого життя та своєї країни, що в свою чергу зміцнить розвиток демократії в Україні, пропонуючи співробітникам газет семінари та консультації з журналістики, реклами та газетного бізнесу. ПроМедіа також має довідкову бібліотеку та різноманітні комп’ютерні бази даних у Київському прес-центрі для користування журналістами.
- Програма розширення доступу та навчання Інтернет — програма, яка має своєю ціллю відкривати учасникам програм, фінансованих Інформаційним агентством США, можливості мережі Інтернет, встановлюючи зв’язок між ними та надаючи допомогу в оволодінні навичками користувачів мережі. Консультанти цієї програми працюють у Києві та Харкові.
- Міжнародна спілка учасників програм АЙРЕКС — ініціатива, спрямована на зміцнення професійних контактів між учасниками програм АЙРЕКС, а також між ними та зацікавленими особами в академічному світі, приватному та державному секторах. Під егідою спілки проводяться семінари, конференції, дні кар’єри, видаються спеціальні журнали, що поширюються через мережу Інтернет.
- Центр Комп'ютерного Тестування – починаючи від 7 квітня 1998 року АЙРЕКС адмініструє комп'ютеризовані тести TOEFL, GRE, GMAT. IREX також забезпечує консультації стосовно процесу реєстрації та поширює інформаційні бюлетені про вищезгадані тести.
АЙРЕКС працював над створенням Довідника Організацій Сприяння Демократичного Розвитку та Парламентської Допомоги в Україні. Третя редакція існує в електронному вигляді та може бути надіслана на запит електронною поштою.
Код компании: 5229