Державне підприємство "Севастопольський морський торговельний порт", пл. Нахімова, 5, м. Севастополь, 99011, Україна - каталог підприємств України Yellow.com.ua
'yellow.com.ua - каталог предприятий Украины


Державне підприємство "Севастопольський морський торговельний порт"

Адреса:пл. Нахімова, 5, м. Севастополь, 99011, Україна
Телефон:+38(0692) 54-06-48, 54-29-79, 54-40-59, 55-34-39
Факс:
Вебсайт:


Начальник порту - Очкуренко Володимир Андрійович

Місто Севастополь, що має вигідне географічне положення (в радіусі 600 км знаходяться 12 держав, коротке плече до Стамбула) та відмінні природні умови (глибокі, незамерзаючі, закриті від переважаючих в регіоні вітрів бухти, цілорічну навігацію), має добре підготовлену інфраструктуру з прийому та ремонту суден - великий потенціал з розвитку торгівлі та переробки вантажів.

Севастополь - одне з найвідоміших міст світу, було засноване в 1783 році як військово-морська база та фортеця на південних рубежах Росії, на перехресті інтересів християнського та мусульманського світів, Європи та Азії. Сьогодні Севастополь займає гідне місце серед великих портів Середземного та Чорного морів. Велика історична спадщина, краса природних бухт, самобутність міста та його околиць завжди приваблювали туристів з усього світу. Окремі сторінки історії міста тісно пов'язані з історією ряду європейських держав: Великобританії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Туреччини та інших. Близько двох тисяч пам'ятників на землі Севастополя свідчать про глибоку повагу потомків пам'яті про благородних предків.

Закритий в Радянські часи, з середини 1993 року Севастополь відкритий для міжнародних пасажирських і вантажних перевезень. Це надає порту можливість розвитку як в сфері вантажопереробки (в т.ч. по залученню транзитних вантажопотоків), так і в прийомі іноземних круїзних та туристичних суден.

Порт виконує навантажувально-розвантажувальні роботи, перевезення вантажів і пасажирів морським та автомобільним транспортом, прийом пасажирських та вантажних суден, а також буксирувальні операції, перевалку паливно-енергетичних ресурсів, ремонт корпусу та механізмів суден, транспортно-експедиційні операції. Крім того, порт здійснює державний нагляд за безпекою мореплавання, лоцманську проводку, реєструє судна та видає суднові, кваліфікаційні та інші документи, пов'язані з мореплаванням.

Порт надає додаткові послуги:
- ремонт корпусу та механізмів суден;
- бункерування суден паливом та водою;
- прийом льяльних та фекальних вод;
- послуги зв'язку на радіоканалах коротких проміжних хвиль;
- міжнародний телефонний, телеграфний, телексний та факсимільний зв'язок.

Порт має пасажирські причали в центральній частині міста, перевантажувальний комплекс на сході Севастопольської бухти - в Малому Інкермані, в гирлі річки Чорна, який обладнаний під'їздними залізничними коліями та автомобільними шляхами, має необхідне для вантажопереробки генеральних та мінерально-будівельних вантажів, підйомно-транспортне та технологічне обладнання, вантажозахватні засоби, підготовлені та обладнані складські площі.

Одним з перспективних напрямків розвитку порту є розвиток портового перевантажувального комплексу, підвищення його привабливості для вантажовідправників. Проведення днопоглиблювальних робіт дозволяє приймати під обробку судна з осадкою по вантажу більше 8,5 метрів і формувати суднові партії до 10 тис. тонн. Це має переваги при заключенні контрактів на переробку зовнішньоторговельних генеральних вантажів.

В подальшому розвиток порту буде здійснюватися у відповідності до статусу міжнародного. Севастопольський морський торговельний порт в значній мірі пов'язує свої перспективи з розвитком круїзного бізнесу, в тому числі іноземного. Порт прагне у співдружності із зацікавленими туристичними компаніями рекламувати туристичні можливості Севастополя.
Порт вступив в асоціацію портів Чорного та Азовського морів (BASPA), приймає участь у різних виставках, конференціях, рекламує свої можливості та залучає партнерів (в тому числі в Генуї у вересні 2000 року, в Гамбурзі в 2001 році).
Код компании: 3773