Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, вул. Артема , 29, м. Харків, 61002, Україна - каталог підприємств України Yellow.com.ua
'yellow.com.ua - каталог предприятий Украины


Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди

Адреса:вул. Артема , 29, м. Харків, 61002, Україна
Телефон:+38(057) 700-69-09, (0572) 68-06-13, 68-11-69, 68-14-34
Факс:
Вебсайт:


Ректор - Прокопенко Іван Федорович, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України, член Російської академії освіти, Заслужений працівник народної освіти України

Історія педагогічного університету бере початок 1803 року, а 1 вересня 1811 року він прийняв перших студентів. Його відкриттю сприяла просвітницька діяльність В. Каразіна, Г. Квітки-Основ'яненка, П. Гулака-Артемовського та ін. Навчальний заклад став альма-матір'ю для багатьох десятків відомих науковців, письменників, діячів культури та спорту і простих вчителів, бо виконує двоєдине завдання - дає своїм вихованцям глибокі знання і виховує неординарну особистість.

Один із найстаріших вузів України, університет має великий педагогічний і науковий досвід, цікаву історію і самобутні традиції. У 1991 році адміністрація, викладачі, співробітники та студенти на добровільні кошти на території вузу спорудили пам'ятник Г.С.Сковороді. Колектив закарбував не тільки велику любов і повагу до філософа, але й створив символ педагогічної науки, майстерності, самовдосконаленості, високих здобутків Слобожанських освітян.

Понад 190 років (спочатку - інститут, а з 1994 - університет) здійснює підготовку висококваліфікованих спеціалістів. Сьогодні університет - провідний вищий педагогічний заклад в Україні з розгалуженою структурою науково-навчального комплексу. До неї входять: 47 закладів освіти (школи, коледжі, ліцеї, гімназії), 8 інститутів (мов світу, економіки і права, післядипломної освіти, мистецтв, початкової освіти та психології, природознавства та математики, Українського козацтва, науково-дослідний інститут педагогіки і психології), у складі яких 17 факультетів. Навчально-виховний процес здійснюють 60 кафедр, на яких працюють понад 700 професорів і викладачів.

Працює аспірантура з 34 та докторантури з 22 спеціальностей.

У ХДПУ ім. Г.С. Сковороди студенти ще з молодших курсів залучаються до науково-дослідної роботи: готують реферати, наукові доповіді, курсові та дипломні роботи, беруть участь у науково-методичних конференціях, олімпіадах тощо. Університет, як провідний науково-методичний центр у галузі шкільної і вузівської освіти робить вагомий внесок у розвиток фундаментальної та прикладної науки, а також забезпечує підвищення якості підготовки майбутніх учителів для загальноосвітніх закладів різних типів і спеціалістів вищої кваліфікації.

В університеті впроваджуються сучасні освітні стандарти і технології, зміцнюється матеріально-технічна база, розширюються обсяги і якість наукових досліджень. Багато уваги приділяється видавничій діяльності. Так за останній рік видано 1861 публікація. Серед них: 19 монографій, 14 підручників, 178 навчально-методичних посібників, 31 випуск науково-фахових збірників.

Віддані справі професіонали, толерантні люди, які працюють над втіленням завдань, що стоять перед університетом і освітою в цілому - ось колектив навчального закладу. У його роботі існує чітка система. Завдяки їй навчання здійснюється за новими педагогічними технологіями і стандартами. Створена нова структура організації і управління навчально-виховним процесом, зміцнюється матеріально-технічна база, здійснюється підготовка науково-педагогічних кадрів, поширюються обсяги і якість наукових досліджень.

У вузі навчається понад 15000 студентів. Серед студентів університету понад 60% випускників сільських шкіл. Навчається 422 студента, які прибули з Чорнобильської зони, найбільша кількість серед вищих навчальних закладів м. Харкова дітей-сиріт (89). Особливістю підготовки фахівців є можливість оволодіти одразу двома спеціальностями. Усі випускники вільно володіють трьома і більше мовами. За свою історію університет підготував понад 150 тисяч фахівців, у тому числі за роки незалежності України - майже 35 тисяч. Підготовка ведеться з 59 спеціальностей і спеціалізацій.

Понад 20 років університет очолює Іван Федорович Прокопенко - доктор педагогічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України, член Російської академії освіти, Заслужений працівник народної освіти України, завідувач кафедри економічної теорії та менеджменту. Завдяки злагодженій роботі ректора та його заступників вдалося створити по-справжньому ділову атмосферу творчості професорів, викладачів, співробітників та студентів.

В університеті створена система виховних заходів, яка дозволяє виховувати майбутнього вчителя, сприяє виявленню інтелектуальних, моральних і духовних сил студентів, пробудженню у них ініціативи, самостійності, творчості. В Харківському педагогічному успішно працюють 76 творчих колективів музичного, театрального, вокально-хорового, танцювального жанрів, молодіжних об'єднань , клубів за інтересами, в яких беруть участь біля п'яти тисяч студентів. П'яти колективам самодіяльної художньої творчості присвоєно звання "Народний самодіяльний колектив України". Активно працюють студенти в Молодіжних об'єднаннях: Спілка молоді та студентів, студентський парламент, Спілка молодих юристів та інших.

Значно розширились і стали більш дієвими міжнародні контакти закладу. Університет співпрацює з Великою Британією, США, Францією, ФРН, Іспанією, Італією, Австрією, Польщею, Угорщиною, Ізраїлем, Японією, КНР, Іраном, Туреччиною, Йорданією, Білоруссю, Росією, Молдовою тощо. Окремі кафедри беруть участь у міжнародних проектах, що свідчить про високий професійний рівень професорського-викладацького складу вузу. Відбувається постійний обмін викладачами та групами студентів, делегаціями на рівні керівництва. Одним із напрямів міжнародного співробітництва є отримання нашими викладачами міжнародних грантів.

У жовтні 2002 року до професійного свята працівників освіти на території навчального закладу було відкрито перший в Україні пам'ятник Учительці.

Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди 2002 року брав участь у Міжнародному Академічному Рейтингу "Золота Фортуна", де був нагороджений Срібними Стелою та Дипломом у номінації "Якість третього тисячоліття".

Університет постійно бере участь у міжнародних виставках серед престижних вищих освітніх закладів. Стало доброю традицією представляти нові навчально-методичні видання та наукову літературу на щорічній виставці "Сучасна освіта України", на якій у 2003 році Харківський педагогічний було нагороджено золотою медаллю в номінації "Впровадження новітніх технологій при вивченні іноземних мов".

Всі свої надбання і здобутки університет використовує для здійснення великої мети - формування вчителя XXI століття, здатного навчити і виховати покоління, що пишається Україною, працювати на свій народ і свою Батьківщину за кращими світовими стандартами.
Код компании: 3121