Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, просп. Героїв Сталінграду, 9, м. Миколаїв, 54025, Україна - каталог підприємств України Yellow.com.ua
'yellow.com.ua - каталог предприятий Украины


Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова

Адреса:просп. Героїв Сталінграду, 9, м. Миколаїв, 54025, Україна
Телефон:+38(0512) 35-91-48, 43-07-95
Факс:+38(0512) 424652
Вебсайт:http://www.usmtu.edu.ua


Ректор - Романовский Георгий Федорович

В 1920 році на базі політехнічного технікуму було відкрито Миколаївський кораблебудівний інститут, який з 1994 року має статус Українського державного морського технічного університету (УДМТУ). В січні 1949 року інституту було присвоєно ім'я легендарного співвітчизника адмірала С. О. Макарова.

Ураховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Українського державного морського технічного університету імені адмірала Макарова, його вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, Указом Президента України 25 березня 2004 року постановлено надати університету статусу національного і іменувати його - Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова.

Національний університет кораблебудування - провідний вищий учбовий заклад з підготовки спеціалістів для суднобудівної промисловості України. В університеті ведеться підготовка на шести факультетах і підготовчому відділенні. Навчальні корпуси, гуртожитки і спортивні споруди університету розміщені на площі 40 га в мальовничому куточку міста. В університеті працює бібліотека, в якій налічується велика кількість наукової, навчальної, спеціальної та методичної літератури.

Сьогодні в університеті працює висококваліфікований колектив вчених та викладачів, який складається з 42 професорів та близько 250 доцентів. Університет має філії в Херсоні, Керчі та Києві.

За роки діяльності університетом підготовлено понад 33500 інженерів. Випускники університету працюють на підприємствах суднобудівної промисловості України і країн СНД. Багато хто з них став визначним керівником та вченим.
Університет має наукові зв'язки з провідними інститутами Академії Наук України і Росії, а також з фірмами та навчальними закладами Німеччини, США, Нідерландів, Югославії, Франції, Болгарії, Китаю.

Кораблебудівний факультет
"Кораблі та океанотехніка"
"Інформаційні управляючі системи і технології"
"Програмне забезпечення автоматизованих систем"
"Технологія і обладнання зварювання"
"Композиційні і порошкові матеріали, покриття"

Машинобудівний факультет
"Суднові енергетичні установки та обладнання"
"Турбіни"
"Двигуни внутрішнього згорання"
"Кріогенна техніка і технологія"
"Технологія машинобудування"
"Екологія"
"Теплоенергетика"

Електротехнічний факультет
З 1998 року електротехнічний факультет веде підготовку інженерів по п'яти навчальним напрямкам, по шести спеціальностям.
"Техніка і електрофізика високих напруг"
"Електронні системи"
"Прилади точної механіки"
"Спеціалізовані комп'ютерні системи"
"Електричні системи і комплекси транспортних засобів"
"Електротехнічні системи автоматизації і електропривід"
Факультет гуманітарної і природничо-наукової підготовки

"Правознавство" (господарсько-правова діяльність, транспортне право)

Інженерно-економічний факультет
"Економіка підприємства"
"Облік і аудит"
"Менеджмент"

Підготовчий факультет
Підготовчий факультет організовано при міжнародному відділі для підготовки іноземних громадян до вступу в університет.
Термін навчання на підготовчому факультеті - один рік. Протягом курсу на підготовчому факультеті вивчається російська мова, термінологія і основи спеціальних предметів. По закінченню курсу студенти повинні здати іспити, які є вступними іспитами в університет. Також видається свідоцтво зразка Міністерства Освіти України.

Аспірантура і Докторантура

Значна увага в університеті приділяється підготовці через аспірантуру і докторантуру наукових і педагогічних кадрів.
Підготовка аспірантів в УДМТУ здійснюється по 4 галузям (фізико-математична, біологічна, технічна і економічна) наук і по 25 науковим спеціальностям.
Підготовка докторантів здійснюється за трьома спеціальностями:
- проектування і конструкція суден;
- технологія суднобудування і судноремонту;
- суднові енергетичні установки.
Термін навчання в аспірантурі - 3 роки, в докторантурі - 4 роки.

Побут

Університет має два студентських гуртожитка: 13-поверховий в районі Головного корпусу УДМТУ і 5-поверховий на проспекті Леніна.
13-поверховий гутрожиток складається із блоків для проживання трьох чоловік. Кожний блок має дві кімнати і санвузол. На кожному поверсі є кухня, де студенти можуть приготувати їжу.

Дозвілля і спорт

Плідний навчальний процес неможливий без добре організованого відпочинку. Для цього в університеті є всі умови.
Справжньою гордістю університету є культурно-художній центр "Натхнення". Свої таланти може реалізувати будь-який студент університету. Виявити себе як поет, музикант, співак і навіть композитор.
Центр постійно проводить концерти, літературно-художні вечори, спектаклі, студентські вечори. Відвідавши центр, ви отримаєте прекрасний відпочинок і заряд духовності, так необхідний для повноцінного життя.
В університеті є два чудово обладнані спортивних зали, а також спортивний клуб, обладнаний тренажерами.
Загальноінститутська спартакіада проводиться щорічно з усіх видів спорту. Також проводиться баскетбольний турнір.
В спортивному клубі можна займатися бадмінтоном, боротьбою або просто спортом для оздоровлення. Ви завжди зможете знайти будь-яке улюблене заняття.

Бібліотека

Бібліотека постійно купує нові матеріали, а саме з дисциплін, на яких спеціалізується університет. Бібліотека прагне стати лідируючим дослідним і інформаційним центром в регіоні, використовуючи всі можливі засоби інформаційних технологій.
Головна мета бібліотеки - створити фонди, добре забезпечені літературою, а також працювати в тісному співробітництві з іншими бібліотеками.
Зараз фонди бібліотеки налічують 758000 видань і 2000000 періодичних видань.
Код компании: 2819