Державне науково-виробниче підприємство "Об'єднання Комунар", вул. Григорія Рудика, 8, м. Харків, 61070, Україна - каталог підприємств України Yellow.com.ua
'yellow.com.ua - каталог предприятий Украины


Державне науково-виробниче підприємство "Об'єднання Комунар"

Адреса: вул. Григорія Рудика, 8, м. Харків, 61070, Україна
Телефон:+38(057) 315-01-69, 700-32-92, 702-95-42
Факс: +38(057) 7070172
Вебсайт: http://www.tvset.com.ua
Мапа завантажується...


Генеральний директор - Сабадош Любомир Юрійович

Державне науково-виробниче підприємство "Об'єднання Комунар" - підвідомчче Національному космічному агентству України

ІСТОРІЯ ПІДПРИЄМСТВА

Історія і трудовий шлях виробничого ДНВП "Об'єднання Комунар" бере початок з 1927 року, коли в Харкові була створена дитяча трудова комуна імені Ф.Е. Дзержинського, керівником і ідейним натхненником якої був відомий педагог О.С. Макаренко.

В 1928-29 роках були обладнані майстерні, а з 1930 року почали працювати перші виробничі цехи. У січні 1932 року вступив до ладу завод з виробництва електроінструментів, а з 1934 року було налагоджено виготовлення першого в країні фотоапарата "ФЕД". В роки Великої Вітчизняної війни завод виробляв паливні насоси для авіаційних двигунів, а також дальноміри для потреб армії. Після повернення з евакуації і відновлення виробництва з 1944 по 1950 роки заводом випускались електроінструменти широкого профілю.

В 1951 році завод "Електроінструмент" було передано Міністерству засобів зв'язку з метою освоєння виробництва бортової і наземної апаратури систем управління ракет.

Перед колективом стояла складна задача - створити конструкторську, технологічну та ряд інших служб, здатних розгорнути нове виробництво, підготувати в цехах робочих до виконання незнайомих раніше операцій з урахуванням високих вимог до якості, впровадити передові технологічні процеси.

У 1952 році підприємство перейшло із стадії вивчення, розробки та випробування апаратури в полігонних умовах до стадії серійного виробництва.

4 жовтня 1957 року ракетою 8К71, додатково оснащеною блоком третього ступеню, вперше в історії людства було здійснено виведення на навколоземну орбіту першого штучного супутника Землі.

Зусиллями колективу ДНВП "Об'єднання Комунар" були спроектовані і виготовлені бортові системи управління і наземно-вимірювальне перевірочне обладнання для всіх ракет, якими в період з 1961 року і по теперішній час виконувались всі запуски кораблів "Восток", "Восход", "Союз" з космонавтами на борту, а також штучних супутників Землі.

Одночасно з розвитком виробництва апаратури ракетної техніки в 1954 році завод освоює та випускає радіоприймачі "Зірка", "Донець", а потім уніфіковані телевізори "Харків". У 1969 році було виготовлено мільйонний телевізор "Берізка-3", а з 1975 року підприємство приступило до випуску телевізорів кольорового зображення.

ВИРОБНИЧІ ПОТУЖНОСТІ

Для вирішення виробничих задач в умовах безперервного зростання вимог до якості радіоелектронної техніки у ДНВП "Об'єднання Комунар" є все необхідне: потужній творчий потенціал конструкторів і технологів, висококваліфіковані спеціалісти, мобільна та оперативно перестроюваєма система підготовки виробництва, технічні потужності, які дозволяють виготовляти продукцію високої якості.

Науковий потенціал ДНВП "Об'єднання Комунар" - це спеціальне конструкторське бюро СКБ "Полісвіт", в якому проводяться основні науково-дослідні роботи в області ракетно-космічної техніки та народного господарства. Розробка технологічних процесів та конструкторської документації, оснастки, засобів технологічного обладнання, засобів механізації та автоматизації виробництва - виконується спеціалістами служб головного технолога.

Виробничо-технічний потенціал ДНВП "Об'єднання Комунар" включає в себе:

ЛИСТОШТАМПУВАЛЬНЕ І ЗАГОТІВЕЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО
ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ ІЗ ПЛАСТМАС
ЗВАРЮВАЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО
ЛИВАРНЕ ВИРОБНИЦТВО
МЕХАНООБРОБКА
ГАЛЬВАНОХІМІЧНЕ ТА ЛАКОФАРБОВЕ ВИРОБНИЦТВО
ТЕРМООБРОБКА
ВИРОБНИЦТВО ДРУКОВАНИХ ПЛАТ
ВИРОБНИЦТВО ВИРОБІВ МІКРОЕЛЕКТРОНІКИ
СКЛАДАЛЬНО-МОНТАЖНЕ ВИРОБНИЦТВО
ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО

НА ЗЕМЛІ ТА В КОСМОСІ
З 1952 року ДНВП "Об'єднання Комунар" спеціалізується на випуску систем управління ракет-носіїв, а також по проектуванню та виготовленню апаратури систем управління для космічних апаратів.

На підприємстві спроектована і виготовляється аппаратура наземно-перевіряльного пускового комплексу ракетоносіїв, а також наземно-вимірювального комплексу для космічних апаратів різного призначення. З 1964 року ДНВП "Об'єднання Комунар" виготовляє бортову систему управління для носіїв "Протон", також наземно-перевіряльний пусковий комплекс цього виробу. Виробником носія є Московський машинобудівний завод ім. Хрунічова.

З 1967 року ракетою-носієм "Протон" виведено понад 200 різних космічних апаратів. Серед них відомі орбітальні станції "Салют", "Мир", "Альфа", модулі "Квант", "Кристал", "Спектр", "Природа" і "Зоря" - перший модуль міжнародної космічної станції "Альфа".

Бортові прилади, створені на підприємстві, приймали участь у виконанні наступних програм:
- біологічні дослідження на супутниках "Біон";
- технологічні експерименти з одержання в умовах невагомості надміцних, надпровідних та надчастотних матеріалів на супутниках "Фотон";
- дослідження природних ресурсів Землі на супутниках "Ресурс Ф1М", "Ресурс Ф2", "Природа".

За допомогою наземного випробувального комплексу "Кипарис", створеного спеціалістами ДНВП "Об'єднання Комунар", було здійснено запуск корабля багаторазової дії "Буран", проведені випробування цілого ряду космічних апаратів: "Аракс", "Геліос", "Купон", "Меридіан" та інш.

ДНВП "Об'єднання Комунар" з 1986 року серійно виготовляє бортову апаратуру системи управління космічного носія "Зеніт". Ракета розроблена і виготовляється спеціалістами "Южного машинобудівного заводу", м. Дніпропетровськ. Система управління являє собою сучасний автоматизований комплекс з використанням бортової цифрової обчислювальної машини та командних приладів.

З 1997 року ДНВП "Об'єднання Комунар" приймає участь у виготовленні системи управління ракети "Зеніт-3SL", призначеної для використання в рамках міжнародних проектів "Морський старт", "Альфа" та "Глобалстар".

ПРОДУКЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА:
- прилади систем управління літаків АН-140, АН-70, АН- 38, АН-74, зокрема прилади управління протиобледенілими системами, кондиціонування повітря в салоні та в кабіні екіпажу тощо;
- рентгеноінтроскопічні системи митного контролю вантажу, які забезпечують високоякісну і безпечну перевірку вантажу, вміст легкових автомобілей та мікроавтобусів;
- складові частини систем управління та обладнання залізничних пасажирських вагонів.

ДНВП "Об'єднання Комунар" освоїло і серійно випускає продукцію промислового та побутового призначення:
- зварювальне обладнання для дугової зварки на базі інверторних випрямлячів, відмінною особливістю яких є висока економія споживаємої електроенергії, низька матеріалоємність при високій якості зварки. В об'єднанні виготовляється широкий набір зварювальних апартів, а саме ВДУЧ-16, ВДУЧ-160М, ВДУЧ-200, ВДУЧ-315М, ВДУЧ-315МИ, ВДУЧ-315Т. Також ведеться розробка зварювальних апаратів інших модифікацій;
- засоби обліку електричної енергії та води, які відрізняються підвищеною точністю стабільності характеристик, малим споживанням енергії та можливістю використання в автоматичних системах. Номенклатура випускаємих лічильників електроенергії дозволяє вести облік витрат електроенергії в однофазних і трифазних ланцюгах змінного струму з використанням тарифів.

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВРОБІТНИЦТВА

Наше підприємство володіє високим науково-технічним потенціалом, кваліфікованими кадрами і зацікавлене в діловому співробітництві з вітчизняними та закордонними партнерами для спільного виробництва та реалізації продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Вже створено і успішно працює спільне українсько-французьке підприємство "Alcatel CIT", яке спеціалізується на виготовленні сучасного телекомунікаційного обладнання - цифрових телефонних станцій. В ролі замовника виступає "Укртелеком", з яким заключено на 10 років рамочний контракт. Експлуатаційні достоїнства телефонних станцій спільного виробництва оцінили зв'язківці та абоненти багатьох міст України. Нова техніка відрізняється малою енергоємністю, забезпечує широкий спектр послуг та високу якість зв'язку.
Код компании: 2763