Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківська електротехнічна компанія", просп. Леніна, 60, м. Харків, 61001, Україна - каталог підприємств України Yellow.com.ua
'yellow.com.ua - каталог предприятий Украины


Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківська електротехнічна компанія"

Адреса: просп. Леніна, 60, м. Харків, 61001, Україна
Телефон:+38(057) 758-92-25
Факс: +38(057) 3405555; 7034007
Вебсайт: http://www.helco.com.ua
Мапа завантажується...


Директор - Шаляпін Сергій Миколайович

Основні види діяльності:
- разробка та виробництво обладнання для екологічно чистого знезараження питних і стічних вод за допомогою ультрафіолетового випромінювання продуктивністю від 1 до 100 м3/год і більше;
- виробництво ультрафіолетового обладнання для харчової промисловості та медицини;
- випуск бактерицидних опромінювачів;
- розробка та виготовлення ексклюзивного обладнання для зовнішнього, офісного та декоративного освітлення;
- виготовлення промислових та побутових іонізаторів повітря.

Вода без хлору та вірусів.
Вже ніхто не має сумніву в тому, що з наших кранів тече вода непридатна для питва. Проте ми далеко не завжди в повній мірі усвідомлюємо ступінь її забрудненості і безпеки для здоров'я та життя. Для приведення водопровідної води у відповідність з діючими санітарно-гігієнічними нормами необхідне проведення додаткових заходів, пов'язаних з її повторним очищенням і знераженням. Проте широко використовуємий для знераження питної води хлор сам є небезпечним елементом. Вступаючи в реакцію з органічними речовинами, які знаходяться у воді, він утворює небезпечні концерогенні та мутагенні сполуки, такі як хлороформ і діоксид.

В міру погіршення стану водопровідних мереж для боротьби з кишковими інфекціями в воду додають все більшу кількість хлору. Використання гіперхлорованої води приводить до захворювання ендокринної та нервової систем, порушенню обміну речовин, зміни генної структури людини і виникненню спадкових захворювань, появі раку сечового міхура, печінки, шлунку, кишечника. Хлор являється причиною захворювань серцево-судинної системи, сприяє виникненню атеросклерозу, анемії, гіпертонії, алергічних реакцій. Він руйнує білки, негативно впливає на шкіру та волосся. Хлор є самим небезпечним вбивцею нашого часу. Запобігаючи одній хворобі, він викликає інші. Ризик захворювань раком серед тих, хто п'є хлоровану воду, на 93% вище, ніж серед тих, хто п'є воду без домішок хлору. І тим паче, недивлячись на великі дози хлору в воді, відмічаються спалахи холери, дизентерії, тифу, вірусного гепатиту та інших небезпечних інфекцій.

Знезераження води за допомогою озону також не вільне від ряду недоліків. Так при контакті озону з органічними сполуками, які знаходяться в знезараженній воді, можуть утворюватись асимільовані окислювальні компоненти, які є ідеальним середовищем для розмноження різноманітних вірусів та бактерій. Крім того, озонування води є складною та дорогоцінною технологією, яка потребує спеціального обладнання.

Аналіз існуючих реагентних (хімічних) методів знезараження питної води дозволяє сформулювати загальні причини, які обмежують їх застосування:
- низька ефективність бактерицидної та віруліцидної дії у відношенні найбільш поширених у воді вегетативних споростворюючих бактерії та вірусів;
- висока токсичність і мутагенність найбільш часто використовуємих для знезараження питної води хімічних речовин (хлору та хлоровміщуючих сполук), здатних викликати генну патологію та злоякісні утворення (рак);
- суттєві зміни хімічного складу та смакових якостей знезараженої води (особливо при великих дозах реагентів);
- необхідність постійного контролю за рівнем залишкової концентрації реагентів у знезараженій воді;
- складності в експлуатації обладнання, транспортуванні при зберіганні високотоксичних хімічних реагентів.

Найбільш ефективним та економічним методом знезараження, який не змінює хімічний склад води та її смакові якості, є метод, заснований на бактеріцидній та вірулецидній дії короткохвильового ультрафіолетового (УФ) випромінювання. Під дією короткохвильового УФ випромінювання в клітинах, які знаходяться в знезараженій воді мікроорганізмів, виникають процеси, пов'язані з руйнуванням клітинного ядра та руйнуванням молекул ДНК та РНК, в результаті чого вони миттєво гинуть. Вода, знезаражена УФ випромінюванням, тривалий час зберігає свій хімічний склад та природні смакові якості.

До основних достоїнств методу знезараження води УФ випромінюванням відносяться:
- Висока ефективність знищення найбільш небезпечних шлункових інфекцій, таких як: вірусний гепатит, гастроентерит, холера, тиф, дезентерія;
- Відсутність небезпеки утворення токсинів та мутагенних сполук. Знезараження води бактеріцидним УФ випромінюванням не потребує застосування високотоксичного хлору або озону, який дорого коштує, шкідливо діючих на здоров'я людини та навколишнє середовище, а пов'язане з безпосереднім впливом Уф випромінювання на хвороботворні мікроорганізми, які знаходяться у воді.
- Миттєвий бактеріцидний ефект (час знезараження 0,5-5 д).
- Велика тривалість бактеріцидної фази (вода, опромінена УФ випромінюванням, зберігає свою мікробіологічну чистоту протягом багатьох днів), реактивація мікроорганізмів відсутня.
- Низька вартість знезараження (вартість знезараження 1000 куб. м води складає 2,6-3,0 USD).
- Простота в експлуатації
- Кумулятивна дія короткохвильового УФ випромінювання дозволяє проводити багатоступеневе та повторне знезараження опромінюванням на різних етапах обробітку, транспортування та розподілу води.
- Вода, знезаражена короткохвильовим УФ опроміненням, повністю нешкідлива для здоров'я людини.

Варто відмітити, що всупереч існуючій думці, метод УФ знезараження може використовуватись не тільки для ефективного знезараження чистих підземних вод або нормативно очищених (по ГОСТ 2874) поверхневих вод, але і для знезараження технічної і навіть стічної води. УФ опромінення можна ефективно використовувати і в системах централізованного питного водопостачання з сильно зношеними водопровідними магістралями. В цьому випадку, значне посилення бактеріцидного ефекту може бути досягнуто введенням в воду невеликих (1,0-1,5 мг/л) кількостей хлору. Такі концентрації хлору практично не впливають шкідливо на людський організм.

В зв'язку з тим, що одержання УФ опромінення пов'зано винятково з перетворенням електричної енергії в енергію електромагнітного випромінювання, для знезараження води потрібне тільки джерело змінного струму напругою 220 або 380В.
Витрати електричної енергії для УФ знезараження 1 куб.м питної води складають від 0,03 до 1кВтч. Вартість УФ знезараження 1 куб.м питної води (з урахуванням капітальних та експлуатаційних витрат) складає 0,0026-0,003 USD/куб. м.

Апарати та установки серії "Водограй" спеціально розроблені для:
- знезараження питної води в системах індивідуального та господарського централізованого питного водопостачання
- знезараження води, яка використовується для приготування лікеро - горілчаних та пивобезалкогольних напоїв.
- знезараження води в плавальних басейнах;
- знежараження шахтних і стічних вод

Апарати серії "Водограй" призначені для експлуатації в закритих приміщеннях при температурі навколишнього повітря від 274К (+1 градус С) до 308 К (+35 градусів С) та відносної вологості повітря з верхнім значенням 80% при 25 градусах С. Апарати призначені для роботи у водопроводній мережі не більше 0,8 МПа (8 кг/кв. см) та температурою води не більше 343К (70 градусів С)

Основні переваги апаратів та установок серії "Водограй":
- велика продуктивність та висока ступінь знезаражуючого ефекту - більш ніж 99,9 %;
- повна відповідність вимогам міжнародної системи безпеки;
- широкий спектр застосування - від знезараження води в квартирах та окремих будинках до забезпечення питною водою невеликих населених пунктів;
- корпус камери опромінювання виконано з стійкої до впливу УФ-випромінювання нержавіючої стаді марки 12х18Н10Т;
- низьке питоме енергоспоживання;
- високий рівень автоматизації, який приводить обслуговування апаратів до періодичного техобслуговування;
- постійний контроль УФ-дози;
- можлива заміна УФ ламп для зниження робочого тиску в камері опримінювання;
- висока надійність, простота експлуатації, низькі капітальні та експлуатаційні витрати;
- модульність конструкції та оптимальні масогабаритні показники;
- можливість безпосередньої установки в нагнічувальну магістраль;
- низька вартість знезараження (0.003 - 0.002 USD/куб. м).

Апарати серії "Водограй" сертифіковані Держстандартом України і рекомендовані Міністерством Охорони здоров'я України до застосування для знезараження питної води в системі індивідуального та централізованого господарсько-питного водопостачання.
Код компании: 2738